SOS dla suchej i przemarzniętej skóry

Zimą szczególnie musimy dbać o swoją skórę, bo jest ona narażona nie tylko na wszechobecny smog, ale także na zmiany temperatury. W pomieszczeniach które ogrzewamy, nasza skóra szybko stanie się sucha i podrażniona. Tak samo będzie na nią wpływało zbyt zimne powietrze na zewnątrz. Jak sobie z nią radzić, kiedy temperatura spada poniżej zera, a my chętnie siedzimy przy ciepłym kominku? Przejrzyjcie naszą kosmetyczkę, w niej znajdziecie kosmetyki które nawilżą i ochronią waszą skórę. Mamy dla Was też kilka uniwersalnych rad, które nie czynią cudów, ale pomogą zadbać o zdrowie.

1/ Dom
Kiedy rusza w mieszkaniach ogrzewanie, a my długie, zimowe wieczory chętnie spędzamy ogrzewając się przy domowym kominku, nie możemy zapominać, że oprócz tego że jest nam miło i ciepło, to podnosząc temperaturę, zmniejszamy wilgotność powietrza. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju nawilżacze domowe – mogą to być gliniane kamionki zawieszone na grzejnikach, lub elektryczne nawilżacze powietrza. Nawilżacze powietrza na kaloryfery dobrze mieć na większości grzejników, nawilżacz elektryczny natomiast postawić w sypialni – nie tylko świetnie wpłynie on na kondycję naszej skóry, ale też na nasze drogi oddechowe. Ułatwi zasypianie.

2/ Dieta
Nie zapominajmy o diecie – jeśli chodzi o suchą skórę to dobrze jest ograniczyć picie kawy, herbaty, czy alkoholu. Powód jest prosty, te napoje wysuszają. Zastąpić je możemy zieloną herbatą lub herbatami ziołowymi. Wzbogaćmy swoją dietę o dodatkową porcję oliwy z oliwek, awokado, czy orzechy. I podstawowa zasada – nie zapominajmy o wodzie!

3/ Peeling
Sucha skóra, bez względu co będziemy robić pozostanie sucha. Zdecydowanie pierwszym etapem pielęgnacji niech będzie peeling, który pomoże nam pozbyć się suchego naskórka. Do twarzy wybierajmy te delikatne, o działaniu silne nawilżającym. Jeśli chodzi o ciało, to nie musimy jakoś strasznie przejmować się delikatnością, wybierajmy te peelingi które są na bazie naturalnych składników, pochodzących z certyfikowanych źródeł, te które nie zawierają sztucznych substancji. Pamiętaj, że każdy produkt który stosujesz na swoje ciało ma na nie realny wpływ.

Peeling Kielh's Calendula&aloe: Origins Drink up: Min dobrego mydła śliwka.jpg
1/ Peeling Kiehl’s Calendula&Aloe  2/ Peeling Origins Drink up  3/ Peeling do ciała Ministerstwo dobrego mydła Śliwka

Nie stosuj peelingu częściej niż raz w tygodniu, peeling ma pomóc usunąć martwy naskórek, ale jednocześnie narusza naturalną barierę ochronną naszej skóry, więc częste peelingowanie nie wpłynie na nią dobrze.

4/ Mycie
Zamień żele do mycia twarzy, czy mydła na coś delikatniejszego. Świetnym kosmetykiem do mycia twarzy, który jednocześnie zabezpiecza skórę jest Cetaphil. Ale można z powodzeniem stosować delikatne pianki myjące, szczególnie te które zawierają substancje nawilżające.

Emulsja do mycia Cetaphil: Iwostin Hydro Sensitia Pianka do mycia twarzy: Kostaka Avene cold cream.jpg
1/ Emulsja do mycia twarzy Cetaphil  2/ Kostka do mycia twarzy Avene Cold Cream  3/ Pianka Iwostin Hydro Sensitia

5/ Serum
Kiedy większość kosmetyków z których korzystamy latem, w zimę idzie do szuflady, serum stanowi wyjątek. Nasza skóra jest ciągle atakowana przez wolne rodniki, smog, różnego rodzaju zanieczyszczenia. Warto więc jako podstawę pielęgnacji wprowadzić serum z witaminą C, które zabezpieczy skórę, spowolni procesy starzenia i nada jej blasku.

serum do twarzy KOI: Lush botanicals: Fridge.jpg
1/ Serum dwufazowe z witaminą C KOI  2/ Nawilżające różane serum Lush Botanicals  3/ Serum 1.9 Serum Bomb Fridge

 

6/ Krem
W zimę kremy zmieniamy na tłustsze, o gęstszej konsystencji, bo one zdecydowanie lepiej chronią naszą skórę przed mrozem. Należy też pamiętać, że krem nakładamy przynajmniej na pół godziny przed wyjściem z domu, inaczej może po prostu zamarznąć na naszej twarzy. Musi mieć czas, żeby się wchłonąć.

krem Avene Cold Cream: Iwostin krem Hydro Sensitia +: Embryalisse Embryodereme.jpg
1/ Avene Cold Cream  2/ Iwostin Hydro Sensitia +  3/ Embryolisse Embryoderme

 

7/ Ekstra nawilżenie
Oprócz stosowania codziennej pielęgnacji, można sięgnąć po coś ekstra jak maseczki nawilżające, na przykład zawierające aloes (z listy wykreślcie wszystkie maseczki zawierające węgiel – fakt, że oczyszczają skórę, ale również potrafią ją przesuszyć). Dobrym sposobem na dodatkowe nawilżenie są wody termalne z Vichy, Iwostinu, czy Avene – oczywiście nie używamy ich tuż przed wyjściem z domu. Świetnie nawilżają oleje i olejki – arganowy lub mało popularny, ale bardzo dobry olej z nasion malin. Dla tych którzy potrzebują szybkiej i bardzo intensywnej regeneracji suchej skóry niezastąpiona będzie maść ochronna z witaminą A – dostaniecie ją w aptece, kosztuje grosze, działa cuda.

Vichy woda termalna: Nuxe Creme fraiche de beaute: Dr jart+ maseczka nawilżająca: maść ochronna z witaminą a: olejek malinowy minst. dobrego mydła: olej arganowy Argan&Goath.jpg
1/ Woda termalna Vichy  2/ Maska nawilżająca NUXE  3/ Maska Hydration Lover Dr. Jart+        4/ maść ochronna z witaminą a  5/olejek malinowy Ministerstwo Dobrego Mydła  6/ olejek arganowy Argan&Goats

Jedna myśl w temacie “SOS dla suchej i przemarzniętej skóry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.