Czysta miłość w Big Book’u

W tym roku warszawski Festiwal Big Book’a będzie wyglądał inaczej, odbędzie się też w innym terminie. Znamy już za to tytuł – „Czysta miłość”! Miłość do książek, to coś co łączy spore grono fanów tej niewielkiej księgarni zlokalizowanej na starym Mokotowie. To tu odbywają się rozmowy i gorące dyskusje na temat nowych książek, to tu znani i lubiani opowiadają, co czytają, tu również polujemy na książki na wyprzedażach wspierających organizację naszego ulubionego festiwalu. Nic nie łączy nas tak bardzo jak miłość do przewracania kolejnych kartek, i dobrze to wie ekipa Big Booka. 

„Czysta miłość” odbędzie się w nowej formule. Od 28 do 30 sierpnia, jeśli wszystko pójdzie dobrze i koronawirus nie będzie już mieszał, będziemy mieli możliwość dołączyć do wydarzeń festiwalowych. Tym razem zarówno na żywo, jak i przez internet. Spotkania będą dotyczyć miłości nie tylko do książek, ale i tych książkowych, najbardziej literackich i szalonych porywów serca. Mamy nadzieję, że jak co roku oprócz rozmów z pisarzami, dziennikarzami, odbędą się czytania, performance i spektakle. 

Na stronie instagramowej Big Booka można zobaczyć pierwszą zapowiedź. Paulina Wik i Anna Król – organizatorki, podkreślają, że „prawdziwa miłość nie zna granic”. 

„JEST NOWA DATA BIG BOOK FESTIVAL 2020! 

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie. Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie http://www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacjach na warszawskim Starym Mokotowie. W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia. 

Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata.”

Ta nowa, internetowa formuła daje większe możliwości. Festiwal, na który kochają chodzić przede wszystkim Warszawiacy, teraz będzie miał premierę w skali całego kraju. Każdy z nas może zasiąść, w miłym gronie przed ekranem komputera i posłuchać, co w literaturze piszczy. Big Book pokazuje, że czytanie jest nie tylko modne, ale szalenie rozwijające i inspirujące, często możemy odkryć coś nowego, albo coś na nowo, bo nasz odbiór zmienia się wraz z nami. Co roku na wydarzenia przychodzą tłumy ludzi, myślę że tak samo będzie w tej edycji, tyle że przed ekranami głównie. 

Big Book Festiwal/ instagram

Śledźcie koniecznie konta społecznościowe Big Book’a, bo po pierwsze to tam napływają informacje festiwalowe w pierwszej kolejności, po drugie te konta to kopalnia inspiracji książkowych i nowości, a spotkania, spektakle, czytania, promocje są organizowane przez Big Booka przez cały czas.  

bigbookfestival.pl 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.