Wakacyjny teatr Big Booka/ Big Book Festiwal 2020

Znamy już pierwsze wydarzenia Big Book Festiwal 2020. Tę wyjątkową, pandemiczną edycję otworzy wydarzenie multimedialne Bloki Mówią w reżyserii Anny Król.

BLOKI MÓWIĄ – WYDARZENIE OTWARCIA BIG BOOK FESTIVAL
Odsłaniamy pierwsze produkcje specjalne z udziałem aktorów i muzyków

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania na otwarcie pokaże widowisko BLOKI MÓWIĄ # WERSJA 2020.W betonowej scenerii zabrzmią głosy pisarzy i muzyka miasta!
 Na trzy festiwalowe dni, od 28 do 30 sierpnia, Stary Mokotów w Warszawie stanie się tętniącą życiem przestrzenią – strefą bliskich spotkań z literaturą i okazją do jej przeżywania na wiele niezwykłych sposobów. Na początek niepowtarzalne wydarzenie z udziałem aktorów, muzyków i… architektury. Miejscem akcji i żywą scenerią otwarcia festiwalu tym razem będzie przestrzeń miejska i budynek przy ul. Dąbrowskiego 81, należący do pierwszej powojennej wspólnoty mieszkaniowej w stolicy. Na co dzień działa tam Big Book Cafe. Multimedialne widowisko BLOKI MÓWIĄ # WERSJA 2020 rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia o godz. 21.00. Wystąpią: Magdalena Berus, Marta Malikowska, Marta Ojrzyńska, Miron Jagniewski, Paweł Tomaszewski i Piotr Vienio Więcławski.

fot. Big Book Festiwal 2020

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Anna Król, twórczyni otwierających poprzednie edycje spektakli, m.in. „Miłość”, „Mam na imię kobieta” i „Czarne czy białe”, w których łączyła treści literackie, multimedia i bieżące konteksty. Bohaterowie spektaklu przemówią tekstami pisarzy. Porwą ich słowa m.in.: Doroty Masłowskiej, Marcina Świetlickiego i Adama Mickiewicza, ośmielą wersy Tego Typa Mesa, Martyny Jakubowicz i Patti Smith. Refrenem historii opowiadanej prosto z wielkomiejskiego osiedla bloków staną się utwory artystów sceny hiphopowej i alternatywnej – na żywo zagrają Karolina Czarnecka, Novika&A_Gim oraz Bisz/Radex.
Ilość miejsc ograniczona, na spektakl obowiązują wejściówki (16 pln) do kupienia na bilety24.pl.

W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się PRÓBA CZYTANA. KONTURY według scenariusza i w reżyserii Małgorzaty Wdowik, na kanwie głośnej powieści Rachel Cusk – autorki, którą „New York Times” okrzyknął jedną z osób wyznaczających literacką przyszłość. Będzie to okazja do uczestniczenia w intymnym procesie tworzenia teatru na żywo. Zagrają Sara Celler-Jezierska i Maciej Pesta. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

fot. Big Book Festiwal 2020

Big Book Festival pokaże też spektakl na podstawie autobiograficznej prozy Agnety Pleijel. MAŁY TEATR. ZAPACH MĘŻCZYZNY obejrzymy w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie 29 sierpnia o godz. 20.00. Autorem adaptacji i reżyserem spektaklu jest Tomasz Cyz. Wystąpią: Agnieszka Warchulska, Karolina Gorczyca, Natalia Łągiewczyk i Przemysław Stippa. Muzykę na żywo stworzy Joanna Halszka Sokołowska, o multimedialną oprawę zadba Monika Stolarska. Ilość miejsc ograniczona, na spektakl obowiązują wejściówki (16 pln) , od 16.07 do kupienia na bilety24.pl.

fot. Big Book Festiwal

W programie Big Book Festival 2020 znajdzie się blisko 40 wydarzeń. Odbywać się będą z udziałem limitowanej publiczności, w trzech festiwalowych lokalizacjach na Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Spotkania z autorami i dyskusje transmitowane będą on-line na stronie www.bigbookfestival.pl. Wydarzenia teatralne obejrzeć można jedynie na miejscu.

*info Big Book Festiwal 2020


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.