Dołącz do recyklingowej rewolucji H&M’u

Looop to pierwszy na świecie sklepowy system recyklingu. Jak to działa? Wkładasz do niego niepotrzebne ubrania, a one są czyszczone, mielone i przetwarzane na włókna (szczegółowy opis procesu znajdziesz tutaj). Po około pięciu godzinach odbierasz nowy dzianinowy element odzieży. To recyklingowa rewolucja i chcemy, abyście do niej dołączyli!

Innowacyjna technologia Looop została opracowana przez instytut HKRITA (The Hong Kong Research Institute of Textiles and Apparel) we współpracy z H&M Foundation, która jest organizacją non-profit. Looop to obecnie jedyny taki system recyklingu, ale planujemy zainstalować ich jeszcze kilka. Instytut HKRITA chce powszechnie wdrażać licencję na tę technologię, aby cała branża mody mogła stać się bardziej cyrkularna. To bardzo ważne. Moda będzie gotowa na przyszłość tylko wtedy, gdy odciążymy naszą planetę – a jednym ze sposobów na to jest używanie rzeczy, które zostały już wyprodukowane. Dlatego właśnie kochamy cyrkularne rozwiązania takie jak Looop! Wyobraź sobie tylko, że każdy z nas mógłby mieć taką maszynę w domu. Zmniejszylibyśmy nasz ślad środowiskowy, a sytuacje typu „Nie mam w co się ubrać” odeszłyby w zapomnienie.

Jednak zanim ten moment nadejdzie, powinniśmy postrzegać ubrania jako zasoby – niezależnie od tego, w jakim są stanie. W 2019 roku zebraliśmy w naszym programie zbiórki 29 005 ton tekstyliów. To ponad 40% więcej niż rok wcześniej. Część nadwyżek pomogła nam sfinansować technologię, na której bazuje Looop. To najlepszy dowód na to, że Twoje niepotrzebne ubrania naprawdę mogą zmieniać modę! Dlatego nigdy, przenigdy nie wyrzucaj ich do śmieci. O to właśnie chodzi w recyklingowej rewolucji.

Chcesz lepiej poznać Looop? Bądź na bieżąco na Twitterze @looop.

Więcej informacji o odpowiedzialności marki znajdziecie na hm.com

*press note


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.