Poetyka miłości/ Warsaw Poet i kolekcja Miss Poetication

Tuż przed Walentynkami, Magda Socha – Włodarska pokazuje kolejną kolekcję Warsaw Poet. Kolekcja nosi tytuł „Miss Poetication”, a jej twarzą została Bela Komoszyńska, wokalistka Sorry Boys. Kolekcja urzeka delikatnością i romantyzmem, ale także odwagą i nutką rocka. W inspiracjach Magda wymienia kobiety, które jako pierwsze chciały samodzielnie latać, jak Marię Surcouf – pilota balonu. I udowadnia, że moda może unosić się nad ziemią.

Pierwsze kolekcje ślubne Magdalena Socha – Włodarska tworzyła w duecie MOONS. W 2017 roku postanowiła stworzyć swoją samodzielną markę i tak powstało Warsaw Poet.

„Tworząc już w pojedynkę, pod autorską marką Warsaw Poet doświadczam przeżyć z najlepszej kategorii „win-win”; mam komfort tworzenia, zarówno projektów ślubnych według własnych snów jak i całej opowieści, którą od lat staram się budować na fundamentach estetyki i filozofii, w którą wierzę każdą tkanką. A po drugiej stronie lustra mam genialne kobiety – zarówno tworzące ze mną Warsaw Poet jak i te, które w naszym atelier wykrzykują „tak, to ta!”, chichrają się, wzruszają. Nadal magią pozostaje dla mnie to, że to co rodzi mi się w głębinach serca i głowy jest czyimś wyborem na ten szczególny dzień. I że odnalazłam jako projektantka tyle odbiorczyń konkretnego typu wrażliwości; jazzu, rocka, ognia i rytmów, miłośniczek tych kontrastów, które zawsze układają się w jakąś pełną całość.” – napisała Magda w tekście „Po co mi te śluby?”, w którym zgrabnie wyjaśniła jak to się stało, że od projektowania wnętrz przeskoczyła do projektowania sukienek ślubnych.

Bela Komoszyńska w najnowszej kolekcji Warsaw Poet

Warsaw Poet jest jedną z najbardziej romantycznych marek ślubnych. Panny młode chętnie wybierają sukienki projektowane przez Magdę, bo są delikatne, proste. Miss Poetication to wymarzone przez projektantkę alterego poetgirl – „ucieleśnienie cech, które odczarowują rzeczywistość i malują ją poetyckim językiem; prosto z serca, osobistych potrzeb. Eklektyczna estetyka kolekcji to odbicie własnego mikro świata oraz tego niezwykle dużego. Empatia, przyjaźń i miłość – czyste i bez ocen. Wszystko to, za czym tęskniłyśmy w ostatnim czasie. Miss Poetication to brzmienie mocne w czułość, mocniejsze w swoim wyrazie, opisane poprzez hasło zainspirowane grą słów tworzących płytę „Californication” Red Hot Chilii Peppers. Kolekcja ta to także nasza wieczna tęsknota (w końcu też „miss”) za czymś więcej, co nie zawsze umie wybrzmieć wyłącznie słowami. Talizmanem kolekcji jest latający balon – symbol śmiałości w podróżowaniu za marzeniami, za wznoszeniem sie wyżej i odważniej. Za tą opowieścią stoją natomiast kobiety, które jako pierwsze w ubiegłych wiekach sięgały po podniebną przestrzeń zarezerwowaną wyłącznie dla męskiego świata. To między innymi Marie Surcouf – pierwsza kobieta we Francji, która w roku 1906 zdobyła licencję pilota balonu lotniczego i jeszcze w tym samym roku pilotowała lot z załogą składającą się wyłącznie z kobiet. Otworzyła kobietom nie tylko możliwości i pragnienia do sięgania po niemożliwe.”

Twarzą kampanii została Bela Komoszyńska, która jest wokalistką zespołu Sorry Boys. Zdjęcia wykonał duet Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik.

Wszystkie zdjęcia i modele z najnowszej kolekcji znajdziecie na stronie: https://warsawpoet.com/kolekcja/miss-poetication-2021-2022/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.