Uciekające, złote serce/ Keith Haring x Pandora

Kolor, kontur, komunikat – Keith Haring należał do najbardziej rozpoznawanych artystów pop – artu. Keith był młody, malował to, co pojawiało się w jego głowie, zgodnie z hasłem które głosił: sztuka ma wyzwalać duszę. Teraz jego dzieła reinterpretują designerzy Pandory. Na złotych pierścionkach tańczą kontury ludzi, jest szczekający pies i uciekające serce. 

Kolekcja Keith Haring x Pandora to dwanaście elementów. Znajdziecie w niej aż sześć charmsów, bransoletki, pierścionki, naszyjnik, kolczyk serce. Pierścionki zachwycają swoją dynamiczną formą i tak jak łańcuszki są uniseks. Łańcuszki są nietypowym połączeniem srebra i złota, na chramsach pojawiają się kolory – urzekający jest niebieski, mały aniołek, czy czerwone serce trzymane w rękach. 

Keith Haring x Pandora

Francesco Terzo – dyrektor kreatywny Pandory, mówi, że wszystkie symbole, którymi posługiwał się Haring ciągle są bardzo aktualne. Projektanci postanowili je ponownie ożywić, przenieść na przedmioty takie jak pierścionki, bransoletki, czy łańcuszki – „biżuteria zawsze towarzyszy ludziom”, dodaje Terzo. Filippo Ficarelli, który również współpracował nad kolekcją podkreśla, jak bardzo jest nowoczesna. Dla niego najważniejszym elementem jest historia – Pandory, artystów, ale też każdego, kto kupi tę biżuterię – to my zdecydujemy jak ją nosić i dzięki niej będziemy opowiadać coś o sobie innym. „Uwielbiamy biżuterię, bo pozwala na autoekspresję” – mówi.

Keith był wyjątkowy, tworzył wszędzie gdzie się znalazł, potrafił stanąć na ulicy i zacząć malować, bo zauważył idealne miejsce. Miał wystawy w galeriach sztuki, ale nie obchodziły go za bardzo opinie kuratorów i ekspertów. Wolał tworzyć spontanicznie na chodnikach czy billboardach. Jego ulubioną pracą było malowanie z dziećmi – powstawały wtedy ogromne murale, które później trafiały do szkół. Inspiracją był dla niego ojciec, który malował kreskówki, ale również Walt Disney, czy Jean – Michael Basquiat. Haring należał do graficiarzy. Kochał go nie tylko Nowy Jork, ale i Paryż, Berlin, Londyn. 

Najbardziej znany był z malowania postaci ludzkich i zwierzęcych – malował tylko kontury, grubą kolorową lub czarną kreską. Były też serca, szczekający pies, dzieci i mały aniołek. Opowieści wizualne i hasła. Keith Haring malował, ponieważ sprawiało mu to przyjemność, ale był również artystą zaangażowanym społecznie i politycznie. 

Kolekcja Pandory to celebracja wolności, optymizmu i kreatywności. Do kampanii Padnora zaprosiła młodych artystów, sportowców i infuencerów. Oni tak jak Haring odważnie patrzą w przyszłość, i chcą inspirować kolejne pokolenia tym, co robią.   

Keith Haring x Pandora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.