Murale w szpitalu

W warszawskim szpitalu MSWiA, który jest teraz szpitalem jednoimiennym, artyści ze studia Good Looking Studio stworzyli dwa wewnętrzne murale. Na jednym z oddziałów, na którym za moment pojawią się pacjenci chorzy na Covid – 19, w przejściu między strefą czystą, a brudną – skażoną, pacjenci i lekarze będą dostawać dawkę pozytywnych emocji. Na jednych drzwiach widnieje napis „Dziękujemy”, na drugich „Wiosna będzie jutro”.

Murale stworzone przez Good Looking Studio, to solidna dawka kolorów i pozytywne przesłanie. Na jednych drzwiach artyści namalowali tłum wdzięcznych ludzi, a nad nimi napis „Dziękujemy”. To projekt Katarzyny Boguckiej. Na drugich drzwiach oddzielających strefy szpitalne, widzimy dwie ręce – jedną w niebieskiej, szpitalnej rękawiczce, trzymającą kwiat i drugą wyciągniętą w jej kierunku . Nad nimi artyści namalowali napis „Wiosna będzie jutro”. To projekt Beaty Barrakuz Śliwińskiej nawiązujący do „Stworzenia Adama”.

Oba mają dodawać otuchy, pacjentom i lekarzom. Ten gest pokazuje jak wspaniali są artyści i jak ważnym elementem naszego życia jest sztuka. Ciężko przejść obok tych murali zupełnie obojętnie. W tak trudnym czasie, kiedy szpital MSWiA już walczył z Covid -19, artyści zdecydowali się pracować, uzbrojeni w farby, kombinezony i maseczki, malowali w ekspresowym tempie. Oddział na którym powstawały murale jeszcze wtedy nie przyjmował pacjentów, ale emocje i tak były duże.

‚Przykład szpitali pediatrycznych pokazuje, że stworzenie dla chorych sprzyjającego otoczenia może mieć pozytywny wpływ na przeżywanie choroby, a także na sam proces leczenia.” – mówi inicjator akcji, doktor Dominik Drobiński, ordynator kardioanestezjologów w klinice kardiochirurgii szpitala MSWiA. Wsparcie psychologiczne może się okazać ważne nie tylko dla chorych, ale też dla personelu „Jestem niezmiernie wzruszony. Gigantyczna dawka pozytywnej energii. Mam nadzieję, że te murale dadzą otuchę wątpiącym i odwagę tym, którzy z lęku przed zakażeniem odchodzą od łóżek pacjentów” – dodaje Drobiński.’* 

Good Looking Studio nie pierwszy raz maluje szpitalne korytarze. Ich dziełem jest też mural „Nie każdy bohater nosi pelerynę” przy ulicy Tamka 37.

*http://goodlooking.pl/o-nas/csr/artysci-wspieraja-lekarzy


2 myśli w temacie “Murale w szpitalu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.