#hot16challenge2

Kolejni artyści rapują na rzecz walki z koronawirusem. Do wydarzenia zapoczątkowanego przez Karola Poziemskiego znanego jako Solar, dołączyli między innymi Dawid Podsiało, Wojciech Mann, Brodka, Maryla Rodowicz, Fisz, Daria Zawiałow, czy Krzyś Zalewski, ale to tylko początek. Filmiki można oglądać na YouTube, a pieniądze wpłacać na siepomaga. Zbiórka trwa drugi tydzień, a na koncie już jest 2 mln złotych. 

„Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat.” – napisał Solar na stronie zbiórki.

Hot16challegne było wyzwaniem rzuconym przez Solara po raz pierwszy w 2014 roku i wtedy było alternatywą dla #bucketchallenge. Pomysł polegał na tym, aby zarapować 16 wersów i nominować kolejne osoby do wyzwania, osoby te miały 72 godziny, aby wrzucić swoją odpowiedź. Tym razem ten sam schemat rapowania 16-stu wersów ma pomóc zbierać pieniądze na walkę z COVID – 19 i stanowić wsparcie dla szpitali i służby zdrowia. Wchodząc na stronę hot16challenge2 możecie się przekonać ile osób już zarapowało swoje wersy i ile kolejnych jest nominowanych, całość układa się w pajęczą sieć powiązań i jest ich już tyle, że ciężko śledzić tę akcję na bieżąco. Hot16challenge2 to już ponad 2 tysiące artystów, ale też polityków, dziennikarzy i osób ze świata kultury i ponad 190 mln odsłon na YouTube. Do tego momentu akcja wygenerowała kwotę 2 milionów złotych. 

Zbiórka pieniędzy jest dobrowolna i trwa na stronie siepomaga.pl, każdy z nas może dzięki temu wesprzeć tę inicjatywę. Solar zachęca kolegów do rapowania i nas to tego, abyśmy stali się aktywni w walce o zdrowie. Jak mówił ktoś mi bliski – zdrowy i wypoczęty lekarz to bezpieczny i zaopiekowany pacjent.

„Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy.” – napisał Solar pod swoim występem. „Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem”! :)”

Zbiórkę znajdziecie na  siepomaga.pl/hot16challenge

Akcja szybko nabrała tempa i do udziału chętnie zgłaszają się kolejni artyści. Oczywiście najwięcej odsłon mają znani i lubiani muzycy, ale też osoby ze świata polityki. Dużą oglądalnością cieszy się nasz Prezydent, chociaż większość osób mocno się zastanawia, co to u licha jest „ostry cień mgły”? Jest wiele wersów poświęconych temu jak świat wygląda teraz i jak będzie wyglądał, kiedy epidemia się skończy, artyści rapują o swoich doświadczeniach z siedzenia w domu – między innymi zamrożona i unieruchomiona Maryla Rodowicz, część rapuje politycznie, wytykając rzeczy, które w ich opinii są złe i niefortunne. Ale są i tacy, którzy rapując dziękują służbie zdrowia za poświęcenie i odwagę. 

Rapowali już między innymi Dawid Podsiało, który bardziej śpiewał niż rapował, Brodka, Kasia Nosowska, Margaret, Krzyś Zalewski, Paulina Przybysz, Fisz, Artur Andrus, ale również Dorota Masłowska, Jan Frycz, czy Wojtek Mann. Do ciekawych nominacji można zaliczyć nominację premiera Mateusza Morawieckiego, dziennikarza Tomasza Lisa, czy Krzysztofa Maternę. 

Zobaczcie jak rapują gwiazdy, zajrzyjcie na YouTube, gdzie pojawiają się kolejne wersy od nowych osobistości i koniecznie zajrzyjcie na stronę zbiórki. 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.