Dziękujemy, że jesteście sobą

H&M oddaje głos młodemu pokoleniu. W kampanii „Dziękujemy, że jesteście sobą” marka podziwia wrażliwość, siłę, determinację oraz empatię, z jaką młode osoby potrafią patrzeć na rzeczywistość, zmieniając ją na lepsze. 

Do udziału w kampanii „Dziękujemy, że jesteście sobą” zaproszone zostały wyjątkowe osobowości reprezentujące pokolenie Z. Wrażliwi, otwarci, zaangażowani, autentyczni – to właśnie bohaterki i bohaterowie jesiennej kampanii H&M. Podkreśla to ich styl, a ubrania z H&M pozwalają go wyrażać. Akceptują siebie, przełamują schematy, realizują swoje pasje, czym codziennie dzielą się w mediach społecznościowych. Dzięki swojemu zaangażowaniu pomagają innym. Działając online zwracają uwagę na wartości, takie jak otwartość, tolerancja, samoakceptacja czy wrażliwość. Codziennie i wbrew wszelkim ograniczeniom. Zainspirowani ich siłą i kreatywnością, z podziwem patrzymy, jak zmieniają świat.

Poznajmy bohaterki i bohaterów „Dziękujemy, że jesteście sobą”:

Kacper Porębski & Piotr Charaziński – IG/TT: @jasperrr5 & @charazinsky. 

Są parą od niemal 3 lat. Coming out zrobili na YouTubie w 2020 roku. Codziennie pokazując swoim odbiorcom swój związek i wspólne życie normalizują sytuację osób LGBTQ+. Jak opowiada Piotr: „Od naszego coming outu minęło już 1,5 roku, jednak dla wielu nowych odbiorców to, że jesteśmy parą, wciąż jest szokiem. Chciałbym, żeby już tak nie było: żeby nikt nie czuł się inny z powodu tego, kogo kocha, dopóki nikogo nie krzywdzi. Dlatego wciąż będziemy tworzyli wspólne treści i przekazywali wartości szacunku i tolerancji”.To, co chłopaki wspólnie robią, pomaga innym – jak mówi Kacper: „Poprzez social media, które wspólnie prowadzimy, mamy wielką szansę dotarcia do osób, które na co dzień obracają się w całkowicie innym środowisku. Nie raz zdarzyło się, że dostaliśmy wiadomość z podziękowaniami za to, co nagrywamy w Internecie, bo pomogło to danej osobie zrozumieć świat osób LGBTQ+, co doprowadziło do zmiany skrajnych poglądów i stania się tolerancyjną osobą”.

Paulina Neznal – IG/TT: @nezznalek. 

W swojej aktywności online skupia się na szerzeniu ciałopozytywności. Setkom osób pokazuje, jak można pokochać siebie, przezwyciężać stereotypy i nierealne wzorce piękna. Jej bezpośredniość, humor, dystans oraz energia codziennie pomagają innym budować poczucie własnej wartości. Tak Paulina mówi o swoim powołaniu: „Samoakceptacja, pewność siebie, miłość do swojego ciała i duszy, bycie sobą – oto wartości, które chcę szerzyć. Chcę też uświadamiać ludzi, poruszać tematy tabu i te, o których niektórzy nie mówią. W moim świecie nie ma pytań bez odpowiedzi. Chcę, aby wszyscy czuli się dobrze we własnym ciele. Chcę dawać im bezpieczną przestrzeń, w której mogą być sobą. Jako twórczyni internetowa chcę, by mieli we mnie wsparcie, chociaż na odległość. Każdy i każda z nich jest dla mnie ważny/-a i dedykuję mój udział w kampanii właśnie im”.

Krysia Piątkowska – IG/TT: @jakrynia. 

Od wielu lat zmaga się z depresją. Swoje doświadczenie walki z chorobą wykorzystuje, aby wspierać innych. W 2019 roku uruchomiła inicjatywę „naUmyśle”, w ramach której szerzy wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego oraz zwiększa świadomość na temat chorób
i zaburzeń psychicznych w społeczeństwie. 

Krysia dużo uwagi poświęca realiom życia młodych osób z problemami psychicznymi
i namawia do poszukiwania pomocy. „Odkąd zaczęłam działać w Internecie i opowiadać
o problemach ze zdrowiem psychicznym, i dzielić się swoją historią, przyświecała mi jedna myśl: jeśli to, co tworzę, pomoże choć jednej osobie, to cały wysiłek jest tego wart. Chciałabym, żeby każdy czuł się ważny i zauważony, oraz by problemy młodych ludzi nie były przez społeczeństwo bagatelizowane”. 

Krystian Piórkowski – IG: @wielorybek / TT: @gruby_wielorybek.  

Artysta i wolny duch. Codziennie czymś zaskakuje i pokazuje swoje nowe oblicze. Maluje obrazy, tworzy dla siebie niezwykłe, pełne artyzmu makijaże. Z wielkim humorem, dystansem patrzy na świat i prezentuje to, co go otacza, przez swoją pełną wrażliwości perspektywę. Sam mówi o sobie: „W tym, co robię, najbardziej cenię sobie płynność i elastyczność. Nie lubię wpasowywać się w narzucone przez społeczeństwo ramy. Staram się wychodzić poza nie i poznawać szerszy obraz rzeczywistości, który tym samym pozwala mi na lepsze poznawanie siebie. To ja decyduję, kim tak naprawdę jestem i nie ulegam opinii społeczeństwa”. I dodaje: „Chciałbym nauczyć moje pokolenie empatii i wzajemnego szacunku. Odmienność jest dla mnie piękna. Uwielbiam ludzi, którzy są nieszablonowi i indywidualni – jest to coś, co szczególnie przyciąga moją uwagę. Mam nadzieję, że poprzez bycie autentycznym w Internecie będę mógł uświadomić ludzi, że bycie sobą to jedyna słuszna droga, która może otworzyć Ci drzwi, z istnienia których nawet nie zdawałeś sobie sprawy. Każdy ma prawo do miłości, szczęścia, a przede wszystkim – szacunku. Można się z kimś nie zgadzać, to naturalne. Dziwny i nudny byłby świat, gdyby każdy chciał robić to samo i wyglądać tak samo. Nie bójmy się siebie i eksperymentujmy w swoim życiu. W końcu mamy je tylko jedno”.

Martyna Białowąs – IG: @aerialmarti / TT: @martigymnastics 

Wicemistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej. Uczy jej także dzieci. Pełna pasji,
z wytrwałością pokonuje lęki, by każdego dnia rozwijać się w swojej dyscyplinie. Motywuje innych do zaufania sobie i przełamywania barier. Pokazuje, że droga do zmiany i ograniczeń zaczyna się w naszej głowie. Martyna tak przedstawia przesłanie dla swoich odbiorców: „Odkąd ćwiczę koło i szarfę, stałam się bardziej pewna siebie i zrozumiałam, że wszystko, co dzieje się w moim życiu, zależy właściwie tylko… ode mnie. Tak samo jak w sporcie: jeżeli nie złapię obręczy w odpowiednim momencie, to spadnę. Jeżeli będę regularnie przychodzić na treningi, to z pewnością po czasie zobaczę pozytywne efekty. Poprzez social media chcę pokazywać moim odbiorcom, że mogą osiągnąć wszystko, co tylko sobie wymarzą, ale przede wszystkim muszą w siebie uwierzyć”.

„Dziękujemy, że jesteście sobą” to osobiste historie i opowieść o wartościach, dla których powinniśmy znaleźć jak najwięcej miejsca w naszym codziennym życiu. To głos generacji Z i zaproszenie do ich świata – świata, w którym każdy może być sobą. 

Za koncepcję, kreację i produkcję kampanii odpowiadają agencje OUTRAGE i sidorowicz.co. Za reżyserię filmów odpowiada Tala Dołgowska. Bohaterów i bohaterki sfotografowała Michaela Metesová. Za produkcję filmową  fotograficzną odpowiada Baltik Studio. 

*informacja prasowa/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.